Německý automobilový koncern Daimler hospodařil v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 612 milionů eur (zhruba 15,6 miliardy Kč) po ztrátě 1,3 miliardy eur před rokem. Firma současně výrazně zlepšila výhled pro celý letošní rok.

Automobilka potvrdila, že provozní zisk v prvním čtvrtletí dosáhl 1,2 miliardy eur po ztrátě 1,4 miliardy před rokem. Dodala, že v celém letošním roce počítá s provozním ziskem přes čtyři miliardy eur. V únoru přitom předpovídala celoroční provozní zisk na více než 2,3 miliardy eur.

Tržby společnosti ve čtvrtletí stouply na 21,2 miliardy eur z 18,7 miliardy před rokem. Objem prodeje se meziročně zvýšil o 21 procent na 402.700 vozů.


"Tento velmi dobrý výsledek za první čtvrtletí ukazuje, že jsme během krize splnili svůj domácí úkol a nyní jsme opět zpátky na cestě k úspěchu," uvedl generální ředitel společnosti Dieter Zetsche.

Společnost Daimler je známá především produkcí luxusních automobilů Mercedes-Benz. Vyrábí ale také malé automobily Smart, limuzíny Maybach a nákladní vozy i autobusy. V produkci nákladních vozů je světovou jedničkou.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru