Internetové aukční síni eBay Inc. stoupl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 11 procent na 397,7 milionu dolarů (7,5 miliardy Kč). K růstu přispěly vyšší útraty zákazníků. Výhled společnosti na druhé čtvrtletí však zaostal za odhady analytiků.

Tržby se zvýšily o devět procent na 2,2 miliardy dolarů. Přispěl k tomu hlavně růst příjmů z internetových obchodů, které jsou největším segmentem firmy. Tržby internetových obchodů, které zahrnují mimo jiné stránky eBay.com, Shopping.com a StubHub, stouply o 13 procent na 1,39 miliardy dolarů. Tržby divize plateb, která zahrnuje službu PayPal, se zvýšily o 26 procent na 809,3 milionu dolarů. Tento segment prudce roste, protože stále více zákazníků platí za své zboží po internetu. Ředitel eBay John Donahoe věří, že v příštích několika letech překonají příjmy divize plateb příjmy z internetového trhu.

Počet aktivních registrovaných uživatelů, což je pro investory hlavní ukazatel toho, jak se společnosti daří lákat nové prodávající a kupující, stoupl o jedno procento na 89,5 milionu. Celkový objem peněz ze všech transakcí uskutečněných na eBay bez zahrnutí dopravních prostředků se zvýšil o 24 procent na 13,4 miliardy dolarů.


Ve druhém čtvrtletí eBay očekává zisk v rozmezí 37 až 39 centů na akcii a příjmy 2,15 miliardy až 2,2 miliardy USD. Analytici počítají se ziskem 40 centů na akcii a příjmy 2,21 miliardy USD. Finanční ředitel eBay Bob Swan vysvětlil, že jejich odhad je konzervativnější, protože firma počítá s negativním vlivem silného dolaru na hospodaření, napsala agentura AP.

eBay se v poslední době snaží podpořit počet transakcí na svých stránkách a stále více nabízí své služby i v jiných jazycích. V únoru firma spustila provoz služby eBay International Market (eIM) i v češtině.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru