Čistý zisk německého výrobce luxusních vozů Audi AG loni klesl o 39 procent na 1,35 miliardy eur (34,6 miliardy Kč). Propad způsobila ekonomická recese, která prudce snížila poptávku po nových vozech. Uvedla to společnost, která je stejně jako česká Škoda Auto součástí největší evropské automobilové skupiny Volkswagen, v úterním prohlášení.

Příjmy Audi se loni snížily o 13 procent na téměř 30 miliard eur. Celkem firma loni vyrobila 932.260 vozů, což je o 9,4 procenta méně než předloni. Provozní zisk klesl o 42 procent.

Společnost doufá, že krize již pominula a že se její hospodaření začne zlepšovat. Její příjmy i provozní zisk by tak letos měly stoupnout a prodej překonat jeden milion vozů. Přesnější údaje však neposkytla.

Výsledky ukazují, že Audi měla hlavní podíl na loňském zisku Volkswagenu. Ten minulý měsíc uvedl, že jeho čistý zisk se loni propadl o 80 procent na 960 milionů eur. Celkové tržby firmy loni klesly o osm procent na 105 miliard eur. Objem dodávek nicméně stoupl o procento na 6,34 milionu vozů, napsaly agentury AP a Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru