Pojišťovně Allianz, která je třetí největší pojišťovnou na domácím trhu, stoupl loni podle českých účetních standardů čistý zisk o 39 procent na 1,31 miliardy korun. Na pojistném vybrala 10,24 miliardy korun, což bylo o 3,9 procenta více než předloni. Allianz to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Celkem pojišťovny v ČR vybraly loni na pojistném téměř 140 miliard korun, což byl meziroční nárůst o 2,5 procenta.

"Za těmito výsledky Allianz stojí konzervativní upisovací a investiční politika, jakožto i pozitivní vývoj na finančních trzích," uvedla mluvčí firmy Pavla Paseková. Vlastní kapitál Allianz pojišťovny meziročně stoupl o 11,6 procenta na 4,92 miliardy Kč.

Předepsané pojistné Allianz v životním pojištění vzrostlo v roce 2009 o 11,7 procenta na 2,99 miliardy Kč. V neživotním pojištění zaznamenala loni jednoprocentní nárůst, objem předepsaného pojistného byl 7,26 miliardy Kč.

Letos stagnace

Firma nicméně varovala, že v letošním roce počítá se stagnací provozního zisku. "Domníváme se, že ve finančním roce 2010 bude náš provozní zisk na stejné úrovni jako v roce 2009," uvedl generální ředitel společnosti Michael Diekmann. "Vzhledem k vrtkavému tržnímu prostředí je však nemožné poskytnout přesnou prognózu," oddal.

V České republice působí Allianz od roku 1993 a je zde třetí největší

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz, jedné z největších pojišťoven na světě. Na český trh vstoupila Allianz pojišťovna v roce 1993.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru