Budějovický Budvar loni zvýšil export ležáku Budweiser Budvar do Německa o 9,3 procenta a dosáhl hranice 205 000 hektolitrů. "Budvaru se to podařilo i přesto, že spotřeba piva v Německu klesla o tři procenta,“ uvedl mluvčí pivovaru Petr Samec.

Prodej značky Budweiser Budvar v Německu loni stoupl jak v maloobchodech, tak v gastronomii. Ležák nabízí v současnosti více než tisícovka německých restaurací a klubů.

Celková spotřeba piva v Německu přitom podle německého svazu pivovarů loni poklesla o tři procenta. V Německu klesá spotřeba piva již dlouhodobě, v roce 1990 vypili Němci 142 litrů piva na hlavu ročně, loni jen asi 106 litrů. Tržní podíl Budějovického Budvaru v Německu se tak dlouhodobě zvyšuje.

Německo je nejdůležitějším exportním trhem Budějovického Budvaru. Na celkovém vývozu pivovaru se dlouhodobě podílí asi z jedné třetiny. Budvar loni vyvezl 580 000 hektolitrů piva, což je téměř polovina produkce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru