Hrubý zisk předního tuzemského výrobce nábytku Techo se v roce 2009 propadl meziročně přibližně o 80 procent na 19 milionů korun. Tržby firmy za prodej vlastních výrobků se ale zvýšily na 975,5 milionu z předloňských 510,3 milionu korun.

"I přes nepříznivé období, které způsobilo pokles evropského trhu s kancelářským nábytkem o zhruba 40 procent, se nám jako jedné z mála firem podařilo nejenom udržet se v černých číslech, ale navíc posílit svůj podíl na trhu," uvedl generální ředitel firmy Jiří Kejval. Techo loni podle vlastních údajů zvýšilo svůj tržní podíl z 15 na 18 procent.

Firmu založil Kejval v roce 1991 a koncem devadesátých let získal jako investora fondy rizikového kapitálu, které mu pomohly expandovat do zahraničí. Od roku 2008 je stoprocentním vlastníkem Techa nizozemská společnost Royal Ahrend. Kromě Česka má pobočky ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii a na Ukrajině.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru