Hrubý zisk předního tuzemského výrobce nábytku Techo se v roce 2009 propadl meziročně přibližně o 80 procent na 19 milionů korun. Tržby firmy za prodej vlastních výrobků se ale zvýšily na 975,5 milionu z předloňských 510,3 milionu korun.

"I přes nepříznivé období, které způsobilo pokles evropského trhu s kancelářským nábytkem o zhruba 40 procent, se nám jako jedné z mála firem podařilo nejenom udržet se v černých číslech, ale navíc posílit svůj podíl na trhu," uvedl generální ředitel firmy Jiří Kejval. Techo loni podle vlastních údajů zvýšilo svůj tržní podíl z 15 na 18 procent.

Firmu založil Kejval v roce 1991 a koncem devadesátých let získal jako investora fondy rizikového kapitálu, které mu pomohly expandovat do zahraničí. Od roku 2008 je stoprocentním vlastníkem Techa nizozemská společnost Royal Ahrend. Kromě Česka má pobočky ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii a na Ukrajině.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru