Skupina Skanska v České a Slovenské republice zvýšila meziročně provozní zisk o 10 procent na 1,545 miliardy korun. tržby skupiny naopak propadly o 17 procent na 31,243 miliardy korun. Informovala o tom společnost v tiskové zprávě.

Nejvíce se dařilo segmentu dopravního stavitelství, propad zaznamenala ekonomickou krizí nejpostiženější oblast rezidenčního developmentu, tedy výstavba bytů. Od začátku letošního roku působí skupina v nové podobě, po vnitrofiremní fúzi pěti společností zastřešuje všechny aktivity v ČR jediná - Skanska a.s.

„Restrukturalizace, jejíž hlavním cílem bylo zjednodušit řízení skupiny a zvýšit produktivitu práce se ukázala zejména v období krize jako prozíravý krok. Díky tomu jsme dokázali zvýšit náš provozní i čistý zisk,“ řekl k výsledkům Dan Ťok, předseda představenstva a generální ředitel Skanska a.s.

Propuštění 17 procent zaměstnanců

V rámci restrukturalizace Skanska loni snížila počet zaměstnanců o 17 procent na 5513 lidí a letos také skupina nepočítá se zásadním zlepšení ve stavebním průmyslu.

„Očekávám, že vzhledem k setrvačnosti stavebního trhu budou následky krize přetrvávat i v letošním roce,“ dodal D. Ťok.

Skanska patří do stejnojmenného švédského koncernu, který je jednou z největších stavebních firem na světě. Kromě Česka, Slovenska a Skandinávie působí také například v USA, Jižní Americe nebo Velké Británii.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru