Britské Royal Bank of Scotland (RBS) za třetí čtvrtletí vznikla čistá ztráta 1,8 miliardy liber (51,7 miliardy Kč) kvůli účetnímu přehodnocení špatných aktiv. Její provozní zisk ale vzrostl o 55 procent na 1,75 miliardy liber, uvedla RBS v páteční zprávě.

Generální ředitel banky, nad níž má kontrolu stát, Stephen Hester uvedl, že plné oživení bude bance trvat roky. RBS se málem položila před rokem.

Celkový příjem za tři měsíce do 30. září bance klesl na 7,1 miliardy liber z 8,6 miliardy za stejné období loni. Objemy půjček pro firmy ale banka ve čtvrtletí zvýšila o pět procent.

Ztráty po přecenění takzvaných toxických aktiv se bance prohloubily na 3,3 miliardy liber po 1,3 miliardy před rokem. Za první tři čtvrtletí roku se tyto ztráty prohloubily na celkových 10,8 miliardy liber. Podle Hestera výsledky přesto potvrzují, že RBS může opět postavit na nohy jako silná firma, napsala agentura AP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru