Transatlantický provozovatel akciových burz The Nasdaq OMX Group hospodařil v letošním třetím čtvrtletí s čistým ziskem 89 milionů dolarů (asi 1,57 miliardy Kč), což je meziroční propad zhruba o 18 procent. Výsledek je ale v souladu s průměrnými odhady analytiků. Tržby se snížily o 15 procent na 349 milionů dolarů.

Za poklesem zisku je především slabší aktivita investorů, zčásti ale také pokles tržního podílu. Čisté příjmy z transakcí firmě klesly o 27 procent.

Management předpokládá, že letošní výdaje budou spíše na horní hranici původního odhadu. Podnik je mateřskou společností amerického trhu Nasdaq, provozuje ale i burzy ve Skandinávii a dalších evropských zemích.

Tržby zaostaly za odhady

Bez vlivu jednorázových položek firma na jednu akcii vydělala 42 centů proti zisku 51 centů o rok dříve. To je přesně v souladu s odhady. Tržby ale za odhady zaostaly, protože analytici čekali jejich pokles pouze na 355 milionů dolarů.

Pokud by se braly v úvahu i různé jednorázové účetní položky a další faktory, firma zvýšila zisk na 60 milionů dolarů. Pokles výnosů podnik kompenzoval dalším snižováním výdajů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru