Developerská společnost ECM Real Estate Investments vykáže za celý letošní rok ztrátu. Hospodářské výsledky sráží hlavně přehodnocení portfolia firmy. V rozhovoru na serveru www.patria.cz to řekl generální ředitel a většinový majitel firmy Milan Janků. Ztráta ECM činila za letošní první pololetí 18,57 milionu eur (asi 471 milionů korun).

Další vývoj realitního sektoru vidí šéf firmy s optimismem. "Dle mého názoru je český komerční a rezidenční sektor ve fázi „U“ údolí, tj. nyní již nedochází k významnému poklesu cen nemovitostí," řekl na severu. Trh prý není přesycený, protože za posledních 18 měsíců se bytová a komerční výstavba významně propadla. Pozvolný růst cen nemovitostí očekává Janků od roku 2011.

ECM Janků založil v roce 1991. Firmu s akciemi na pražské burze v současnosti kontroluje prostřednictvím společnosti ECM Group. Společně se skupinou PPF vytvořil letos Janků realitní PPF ECM Holding, ECM REI do společného podniku ale nezačlenil.

Šéfem realitního holdingu PPF a ECM bude Milan Janků - čtěte ZDE

Kromě ČR podniká ECM REI také v Rusku a Číně. K letošnímu 30. červnu tvořilo portfolio ECM 21 projektů s celkovou plochou 610 000 metrů čtverečních. Mezi největší projekty firmy patří soubor kancelářských budov v Praze na Pankráci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru