Čistý zisk realitní společnosti Czech Property Investments činil za první pololetí 403,8 milionu korun. Za stejné období loňského roku měla firma ztrátu 46 milionů korun. Společnost to v pondělí sdělila v tiskové zprávě.

Czech Property Investments je součástí skupiny CPI Group. Pololetní výsledek je podle firmy odrazem restrukturalizace a vnitřních změn, kterými mateřská společnost reagovala na aktuální situaci na trhu.

"Servisní činnosti společnosti, její pracovníci, stejně jako většina investic do nemovitostí a správa majetku, byli převedeni do společností v rámci skupiny," uvedl generální ředitel firmy Zdeněk Havelka.

Dopady změn na celou skupinu budou známé až počátkem roku 2010, kdy bude zveřejněna pravidelná výroční zpráva za konsolidovaný celek CPI Group.

Největším soukromým vlastníkem bytů v Česku RPG Byty

Firmy, které zatím vystupovaly pod hlavičkou Czech Property Investments, spravovaly přes 10 000 bytů. Podnikatel Radovan Vítek, se kterým je CPI spojována, se je ale rozhodl začlenit do společnosti BPT Prague, z níž tak má být druhý největší vlastník bytů v Česku. Největším soukromým vlastníkem bytů v ČR je společnost RPG Byty, která zahrnuje přes 44.000 bytových jednotek. CPI provozuje také obchodní centra a hotely.

Čistý zisk celé skupiny v roce 2008 činil 1,7 miliard korun. Hodnota aktiv vzrostla na 24,5 miliard korun. Jedinou majitelkou CPI Group je podle obchodního rejstříku Milada Mladá, Vítkova matka.

Skupina CPI Group se zaměřuje na development a investice do rezidenčních projektů, pronájem komerčních objektů, budování a pronájem hypermarketů a hotelů. Další aktivitou je příprava průmyslových zón a logistických parků.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru