Čistý zisk společnosti GE Money Bank klesl v prvním pololetí letošního roku meziročně na 1,2 miliardy korun. Hlavním důvodem byla zvýšena tvorba opravných položek na nesplacené úvěry. Informovala o tom mluvčí banky Markéta Dvořáčková.

Provozní zisk společnosti vzrostl v prvním pololetí letošního roku na 2,9 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 13,5 procenta. Úvěrové portfolio banky vzrostlo oproti stejnému období roku 2008 o 17,8 procenta na 103,3 miliardy Kkorun a celkové vklady vzrostly o 55,8 procenta na 102,1 miliardy korun.

„Ve druhém čtvrtletí roku 2009 jsme byli i nadále svědky výrazného růstu zůstatků na spořících účtech a termínovaných vkladech,“ říká Peter Herbert, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. „Poprvé v naší historii počet klientů převýšil jeden milion a zůstatky na depozitních účtech překročily hranici sto miliard korun. Celkový objem úvěrů přesáhl rovněž sto miliard korun a banka nadále pokračovala v přísném dodržování standardů obezřetného úvěrování,“ dodal.

Bilanční suma banky přesáhla 128 miliard korun, což je meziroční nárůst o 38 procenta. Hlavním důvodem tohoto nárůstu je růst portfolia spotřebitelských úvěrů a silná likvidní pozice banky, která vedla k vyšším investicím na peněžním trhu.

Bankovnictví bude čelit těžkým ekonomickým podmínkám

Krytí nesplacených úvěrů zůstává na vysoké úrovni 86 procent, což odráží náš pokračující důraz na obezřetné řízení rizika vzhledem k obtížnému makroekonomickému prostředí. Podíl nesplácených úvěrů na celkovém objemu úvěrů se mírně zvýšil na 8,1 procenta.

„Očekáváme, že naši zákazníci a celé bankovní odvětví budou v průběhu letošního a příštího roku čelit pokračujícím obtížným ekonomickým podmínkám. Pokračujeme v investicích do inovativních produktů a služeb a dále rozšiřujeme naši distribuční síť,“ uvedl Peter Herbert, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank.

GE Money Bank působí v České republice již déle než deset let. Společnost je součástí skupiny GE Capital, což je celosvětová finanční divize společnosti General Electric, poskytující širokou škálu produktů a služeb spotřebitelům, maloobchodníkům i podnikatelům na celém světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru