Německá společnost Commerzbank ve druhém čtvrtletí prodělala 746 milionů eur (zhruba 19 miliard Kč) po zisku 817 milionů eur před rokem. Výsledky byly zasaženy ztrátami ve východní Evropě a v divizi komerčních realit. Ztráta však klesla z 861 milionů eur v prvním čtvrtletí. Oznámila to ve čtvrtek firma.

"Ve druhém čtvrtletí jsme výrazně snížili provozní ztrátu ve srovnání s prvním čtvrtletím," uvedl generální ředitel společnosti Martin Blessing. "Výsledky skupiny za druhé čtvrtletí nicméně byly neuspokojivé," dodal.

Společnost upozornila, že její divize ve střední a východní Evropě byly v prvním pololetí zasaženy zvýšením rezerv na rizika v důsledku prudkého hospodářského útlumu v regionu.

Cíl: Dostat se mezi pět největších tuzemských bank

Commerzbank působí od roku 1992 rovněž na českém trhu a vedle hlavního města má pobočky v Brně, Hradci Králové, Plzni a Ostravě. Commerzbank také ovládá polskou firmu BRE Bank. Ta v Česku provozuje mBank, která vstoupila na trh předloni v listopadu a do tří let se chce zařadit mezi pět největších tuzemských bank podle počtu klientů. Prosadit v ČR se hodlá zejména nízkými poplatky.

Banka BRE dnes oznámila, že se ve druhém čtvrtletí kvůli zvýšení rezerv propadla do ztráty 61 milionů zlotých (385 milionů Kč). Ve stejném loňském období vydělala 279 milionů zlotých.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru