Německý výrobce značkového oblečení a obuvi Adidas ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl zisku devět miliard eur. Je to tak velké překvapení pro trh, který čekal propad do ztráty 7 miliard eur. Akcie společnosti vzrostly o pět procent. Informovala o tom ve středu agentura Bloomberg.

Tržby ve druhém čtvrtletí dosáhly 2,457 miliardy eur, trh čekal 2,42 miliardy eur. Generální ředitel společnosti navíc uvedl, že věří, že firma letos z hlediska finančního výkonu dosáhla dna.

"Ještě nás určitě čekají v budoucnu různé překážky, ale jsem přesvědčen o tom, že naše výsledky se budou během tohoto roku zlepšovat," dodal generální ředitel Herbert Hainer.

Provozní zisk klesl o 65,5 procenta

Provozní zisk druhé největší společnosti sportovního oblečení klesl o 65,5 procenta na 72 milionů eur. Na prvním místě v odvětví sportovních oděvů a obuvi se drží společnost Nike.

Americká společnost Reebok, kterou Adidas koupil v roce 2006, aby lépe konkuroval rivalovi Nike, vykázala provozní zisk v hodnotě 51 milionů eur.

Adidas má nyní za cíl ušetřit v příštím roce více než 100 milionů eur, a to především prostřednictvím krácením pracovních míst. Firma plánuje propustit ještě letos zhruba 1000 lidí a uzavřít několik svých poboček. V současnosti má Adidas 39 000 zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru