Britská letecká společnost British Airways vykázala v prvním finančním čtvrtletí provozní ztrátu 94 milionů liber (2,8 miliardy Kč) po zisku 35 milionů liber před rokem. Oznámila to v pátek firma. Dodala však, že zaregistrovala určité známky letního oživení objemu přepravy.

Tržby společnosti ve čtvrtletí končícím v červnu klesly o 12 procent na necelé dvě miliardy liber. Firma se nyní snaží zredukovat náklady prostřednictvím zrušení 3700 pracovních míst a zmrazení mezd, napsala agentura AP.
"Podnikatelské podmínky zůstávají velmi náročné," uvedl generální ředitel společnosti Willie Walsh. "Ačkoli objem přepravy se meziročně výrazně snížil, během čtvrtletí se stabilizoval a vykazuje určité známky zlepšení pro letní měsíce," dodal.

Globální ekonomická krize postihla leteckou dopravu na celém světě a aerolinky snižují kapacitu, aby se s náročnými podmínkami vyrovnaly. Mnohé omezují lety nebo používají menší letadla.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru