Největší japonská makléřská společnost Nomura Holdings se po pěti ztrátových čtvrtletích překvapivě vrátila k zisku díky růstu příjmů z upisování akcií a obchodování. Firma ve středu oznámila, že v prvním finančním čtvrtletí, které skončilo v červnu, vydělala 11,4 miliardy jenů (2,2 miliardy Kč) po ztrátě 76,6 miliardy před rokem.

Analytici podle průzkumu Thomson Reuters předpokládali, že firma vykáže ztrátu 25,5 miliardy jenů. Celkové příjmy společnosti stouply o 41 procent na 363,6 miliardy jenů. "Ačkoli podmínky na trhu zůstávají nejisté, postupně směřujeme ke svému cíli dosáhnout celoročního zisku," uvedl prezident a generální ředitel společnosti Keniči Watanabe.
Nomura před lety vlastnila 46 procent akcií české Investiční a poštovní banky (IPB). Po krachu IPB v roce 2000 se roztočil kolotoč vzájemných žalob mezi hlavními hráči nucené správy a prodeje majetku IPB do rukou ČSOB: státem, Československou obchodní bankou a Nomurou. Některé spory trvají dodnes.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru