Indické automobilce Tata Motors v prvním fiskálním čtvrtletí meziročně vzrostl zisk o 58 procent. Výrazně tím předčila očekávání analytiků, kteří naopak předpokládali více než 50procentní propad zisku.

Společnost Tata Motors vykázala ve čtvrtletí, které skončilo v červnu, čistý zisk 5,14 miliardy rupií (téměř dvě miliardy korun). Loni během stejného období zaznamenala firma zisk 3,26 miliardy rupií. Analytici osloveni agenturou Reuters předpokládali, že zisk firmy klesne meziročně o 53,6 procenta na 1,5 miliardy rupií.
Tržby Tata Motors se snížily o osm procent na 64,05 miliardy rupií. Prodej akcií a nižší ceny oceli a dalších surovin ale vykompenzovaly slabší prodej.

Tata Motors vlastní luxusní automobilové značky Jaguar a Land Rovers. Nedávno přivedla na trh nejlevnější automobil světa Nano.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru