Indické automobilce Tata Motors v prvním fiskálním čtvrtletí meziročně vzrostl zisk o 58 procent. Výrazně tím předčila očekávání analytiků, kteří naopak předpokládali více než 50procentní propad zisku.

Společnost Tata Motors vykázala ve čtvrtletí, které skončilo v červnu, čistý zisk 5,14 miliardy rupií (téměř dvě miliardy korun). Loni během stejného období zaznamenala firma zisk 3,26 miliardy rupií. Analytici osloveni agenturou Reuters předpokládali, že zisk firmy klesne meziročně o 53,6 procenta na 1,5 miliardy rupií.
Tržby Tata Motors se snížily o osm procent na 64,05 miliardy rupií. Prodej akcií a nižší ceny oceli a dalších surovin ale vykompenzovaly slabší prodej.

Tata Motors vlastní luxusní automobilové značky Jaguar a Land Rovers. Nedávno přivedla na trh nejlevnější automobil světa Nano.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru