Výrobce mobilních telefonů Sony Ericsson za druhé čtvrtletí vykázal ztrátu 213 milionů eur, před rokem měl zisk šest milionů eur. Výsledky poznamenala hospodářská krize, uvedl to ve čtvrtek společný podnik firem LM Ericsson a Sony. Firma tak zaznamenala čtvrtou čtvrtletní ztrátu za sebou.

Společnost ve čtvrtletí dodala na trh 13,8 milionu mobilních telefonů, což představuje meziroční propad o 43 procent. Tržby firmě klesly o 39 procent na 1,7 miliardy eur, loni za duben až červen dosáhly 2,8 miliardy.
Analytik EQ Bank Jari Honko uvedl, že zpráva Sony Ericssonu odpovídá obecnému očekávání a podtrhuje, jaké potíže společnost má. "Můj výhled do budoucna je pro firmu docela temný. Neznám žádný kouzelnický trik, který by pozici Sony Ericssonu vylepšil," citovala ho agentura AP.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru