Čistý zisk obchodníka s cennými papíry Capital Partners, člena pražské burzy, loni meziročně klesl o zhruba 13 procent na 56 milionů korun. Celkové výnosy z investičních služeb firmě vzrostly na takřka dvojnásobných 803 milionů korun. Výsledky byly zveřejněny na webových stránkách Capital Partners.

Z jiných nebankovních brokerů zase například Atlantik finanční trhy loni klesl čistý zisk meziročně o více než polovinu na 34,7 milionu korun, Fio vykázala čistý zisk 1,7 milionu korun po předchozích sedmi milionech korun a Wood & Company se snížil čistý zisk o více než 13 milionů korun na 126,5 milionu korun. Naopak firma Global Brokers zisk zvýšila na 26,3 milionu korun po předloňském výsledku 5,8 milionu korun.

Investoři se v týdnu do akcií příliš nehrnuli. Burza posílila o 2,73 % - čtěte ZDE

Global Brokers vydělali na prodeji akcií pražské burzy. Dosáhli rekordního zisku - čtěte ZDE

Capital Partners působí na českém kapitálovém trhu od roku 1994 a poskytuje veškeré služby licencovaného obchodníka s cennými papíry. Nepatří mezi deset největších obchodníků s akciemi na pražské burze, obchoduje většinou se zahraničními investičními nástroji. Má základní kapitál 40 milionů korun a na konci loňského roku zaměstnávala 38 osob. Majitelem společnosti je Vladimír Černý.

Výsledky Capital Partners:
  20072008
 Čistý zisk (mil. Kč)  64,4  56
 Zisk před zdaněním (mil. Kč)  87  73
 Výnosy z investičních služeb (mil. Kč)  464,6  803,3
 Úrokové výnosy (mil. Kč)  102,8  73,7
 Zisk z finančních operací (mil. Kč)  -2,2 -8,8
 Vlastní kapitál (mil. Kč) 109,9  161,9

Zdroj: www.stockmarket.cz

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru