Ztráta realitní společnosti Orco Property Group by za letošní první čtvrtletí mohla činit až 23,5 milionu eur, tedy asi 634 milionů korun. Vyplývá to z odhadu analytiků zveřejněných na serveru www.patria.cz. Výsledky za první čtvrtletí by mělo Orco zveřejnit 20. května.

Analytik společnosti Atlantik FT Patrick Vyroubal odhaduje, že ztráta Orka by mohla být o něco mírnější, kolem 17,1 milionu eur (přibližně 462 milionů korun). I toto číslo by ale byl horší výsledek než za první čtvrtletí 2008, kdy mělo Orco ztrátu mírně přesahující 13 milionů eur.

Co se týče tržeb, se už analytici tolik na výsledcích neshodli. Podle Vyroubala firmě klesly o osm procent na 43,2 milionu eur. Analytici na patria.cz naopak předpokládají růst tržeb přesahující 26 procent na 59,5 milionu eur. Ve stejném období loňského roku tržby Orka činily 47,2 milionu eur.

Jedna z největších developerských firem se od března nachází v půlročním režimu soudní ochrany před věřiteli, o kterou zažádala v Paříži. Usiluje o oddlužení a současně vyjednává o investorském vstupu s americkou společností Colony Capital. Investor by mohl do Orka přinést 165 milionů eur. Dluhy Orka se však pohybují až kolem 1,6 miliardy eur.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru