Dobré výsledky telekomunikační společnosti Telefónica dosažené v Latinské Americe kompenzovaly slabé výkony na domácím trhu. Firma v České republice ovládá operátora Telefónica 02.

Čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,64 miliardy eur. Celkové tržby společnosti, která je podle tržní hodnoty největším telekomunikačním podnikem v Evropě, klesly o 1,4 procenta na 13,7 miliardy eur.

Ve Španělsku se tržby snížily dokonce o 4,2 procenta na 4,9 miliardy eur kvůli celkovému útlumu na trhu, ostré konkurenci a poklesu využívání hlasových služeb. V Latinské Americe však tržby stouply o 4,8 procenta zejména díky internetovým a mobilním službám.

Česká divize Telefónica O2 podle dřívějších informací zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk o 8,7 procenta na 2,65 miliardy korun. Její výnosy přitom klesly o 1,6 procenta na 15,1 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru