Valná hromada rakouské pojišťovací skupiny VIG schválila řádnou i bonusovou dividendu. „Řádná“ dividenda ve výši 1,1 eura na akcii bude vyplácena v pondělí 4. května, uvedla společnost. "Tento den je stanoven i jako tzv. ex-date, tedy den, kdy se již cenný papír obchoduje bez nároku na dividendu," stojí v tiskovém prohlášení firmy.

Zároveň valná hromada schválila výši „bonusové“ dividendy ve výši 0,9 eura na akcii. Její výplata proběhne k 27. říjnu, resp. obdobně i na tento den byl stanoven ex-date.

Tento týden společnost také oznámila na základě předběžných výsledků, že v prvním čtvrtletí zvýšila v České republice předepsané pojistné o 20,2 procenta na 12 miliard korun. Na Slovensku stouplo předepsané pojistné zhruba o čtyři procenta na 193,7 milionu eur (5,2 miliardy Kč). Společnost podle zprávy zvýšila pojistné rovněž v Polsku a Rumunsku.

Firma VIG loni v rámci převzetí pojišťovacích aktivit Erste Bank získala pojišťovnu Versicherung, včetně jejích dceřiných podniků Pojišťovna České spořitelny a Poisťovna Slovenskej sporiteľne. Součástí VIG jsou v ČR dále pojišťovna Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna. Akcie VIG se obchodují na pražské burze.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru