Americká banka Wells Fargo očekává, že za první letošní čtvrtletí vykáže rekordní čistý zisk kolem tří miliard dolarů. Zisk na akcii by se tak vyšplhal výrazně nad očekávání trhu, protože by činil zhruba 0,55 dolaru na akcii oproti odhadovaným 0,23 dolaru. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Bloomberg.

Wells Fargo získala stejně jako i další přední bankovní domy od americké vlády pomoc v objemu několika miliard dolarů. Wells Fargo má své výsledky za první tři měsíce letošního roku zveřejnit 22. dubna. Ve stejném období před rokem banka vykázala čistý zisk dvě miliardy dolarů (0,60 dolaru na akcii).

Očekávání překonají i výsledky Wachovie

Banka zároveň uvedla, že i výsledky banky Wachovia překonají očekávání. Wells Fargo dokončila převzetí konkurenční problémové banky Wachovia za 12,7 miliardy dolarů začátkem letošního roku. Spojením se velikost Wells Fargo více než zdvojnásobila a vznikla tak čtvrtá největší banka podle svého majetku.

Wells Fargo má v současnosti největší síť bankovních poboček ve Spojených státech amerických. Ve 39 amerických státech a městě Washington provozuje přes 6 600 poboček. Akcie Wells Fargo po těchto zprávách v předobchodní fázi rostou o více než 21 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru