Stavební produkce sezónně očištěná vzrostla v červnu meziměsíčně o jedno procento. Meziročně pak stavební produkce stoupla o 0,1 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ)

Pokračoval pokles produkce v pozemním stavitelství, a to o 8,9 procenta a naopak pokračoval růst produkce inženýrského stavitelství o 21,1 procenta. 

Průměrný evidenční počet zaměstnanců v podnicích s 50 a více zaměstnanci ve stavebnictví se v červnu letošního roku meziročně zvýšil o 1,1 procenta. Průměrná měsíční nominální mzda těchto zaměstnanců meziročně vzrostla o 3,5 procenta a činila 26 757 korun.

Země v EU stále v útlumu

Stavební produkce podle údajů Eurostatu v květnu letošního roku v evropské sedmadvacítce meziročně klesla po očištění od vlivu počtu pracovních dnů o 9,6 procenta. Pozemní stavitelství se snížilo o 11,5 procenta a inženýrské o 1,7 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru