Výhled světové ekonomiky je neobvykle nejistý a většinu zemí čeká o něco hlubší pokles, než se předpovídalo, přestože některé části světa vykazují známky zlepšení. Tak zhodnotila situaci Světová banka, která světový hospodářský výhled nedávno snížila.

Banka předpokládá, že letos výkon světové ekonomiky klesne o 2,9 procenta, zatímco v březnu předpovídala pokles o 1,7 procenta. Eurozóně predikuje propad o 4,7 procenta, dříve hovořila o 2,7 procenta.

SB vyzvala vlády zemí ve světě k ostražitosti při navrhování strategií, jak na cestě z hospodářské recese upouštět od fiskálních a měnových opatření, která pomáhají obnovit ekonomický růst.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru