hypo_real_estate_bank_logo__192x128_.jpgNěmecká vláda bude garantovat všechny soukromé vklady v bankách. Mluvčí ministerstva financí Torsten Albig řekl, že jde o nový směr ve snaze přispět ke stabilizaci ekonomiky. Žádný občan se tak podle kancléřky Angely Merkelové nemusí obávat o bezpečnost vkladů, uvedla agentura AP.

K podobnému kroku před pár dny sáhlo Irsko, které tím vyvolalo značnou nespokojenost v sousední Británii. Někteří britští vkladatelé totiž začali vybírat vklady a přesouvat je do poboček irských bank.

Čtěte více o krizi v Hypo Real

Německá vláda se nyní zabývá krizí v hypoteční bance Hypo Real Estate, na jejíž záchranu chtěla vynaložit asi 27 miliard eur. Dalších více než osm miliard eur mělo poskytnout konsorcium soukromých bank a pojišťoven, to však záměr v sobotu odvolalo.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru