reklama
reklama
20. 1. 2014 | poslední aktualizace: 21. 1. 2014  11:27

Končím ve vedení Agrofertu, tvrdí Babiš. Majitelem ale zůstává, sám si podepsal výpověď

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si sám podepsal výpověď ze své firmy Agrofert. Alespoň to tvrdí na svém profilu na sociální síti Facebook. Důvodem byly pravděpodobně výčitky okolí kritizující střet zájmů politika a podnikatele v jedné osobě.
vez
Andrej Babiš
Andrej Babiš
foto: HN - René Volfík

Miliardář a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který by se měl stát vicepremiérem a ministrem financí, končí v managementu své společnosti Agrofert. Informoval o tom na svém profilu na Facebooku. Chce zůstat jen v Nadaci Agrofert, která se věnuje charitě.

"Dnes, v pondělí 20. ledna, jsem si sám podepsal výpověď, což byl zvláštní pocit," napsal Babiš na sociální síti. V blogu, v kterém každý týden komentuje dění v politice, pak vysvětlil: "Mé jméno musí zmizet ze všemožných rejstříků, zbavuji se podpisových práv, členství v představenstvech a dozorčích radách. Chci zůstat jen v dozorčí radě Nadace Agrofert, která přispívá na charitativní projekty, což mi snad už nikdo jako střet zájmů vyčítat nebude."

reklama

Již v listopadu Babiš uvedl, že v případě jeho vstupu do vlády by se předsedou představenstva mateřské firmy Agrofert stal šéf valašskomeziříčské chemičky DEZA Zbyněk Průša.

Do skupiny Agrofert patří přes 200 firem, které působí mimo jiné v oblasti zemědělství, potravinářství, chemického průmyslu a médií. Babiš patří k nejbohatším podnikatelům v zemi.

Tím, že Babiš samozřejmě zůstane majitelem jedné z největších společností v Česku, se ale principu střetu zájmů nevyhýbá. V nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny ale řekl, že to jako problém nevidí. "Do politiky by nesměl jít ani důchodce, hrozí totiž, že by chtěl třeba zvyšovat důchody. U každého, kdo platí daně, v politice hrozí střet zájmů v tom, že by daně mohl chtít zrušit," nastínil svůj pohled na věc miliardář. 

Dušoval se také, že nehodlá zneužívat ani Finančně analytický útvar ministerstva financí, což podle něj dělal jeden z jeho předchůdců Miroslav Kalousek.

Babiš na Facebooku tvrdí, že končí ve vedení své firmy Agrofert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autoři: vez
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
voliči... (voliči Babiše by si měli nafackovat)
to je jen taková hra - vždyť mu to nadále patří a nadále to může...
chudák, teď bude gothaj pro Zemana muset kupovat ze svýho (IR)
tak šťastnou cestu na procházce na Hrad s kuřecí vrchovinou
Končím ve vedení Agrofertu, tvrdí Babiš. Majitelem ale zůstává, sám si podepsal výpověď (Al)
Je hrozné, co Babiš, tento estébácký drotár dokázal udělat s českým...
Nejmenším problém dalších let České republiky bude střet zájmů Babiše jako ministra financí a místopředsedy vlády (anonym)
Sobofertí vláda, ožrala na Hradě a eurosocani v Bruselu přinesou...
Re: Končím ve vedení Agrofertu, tvrdí Babiš. Majitelem ale zůstává, sám si podepsal výpověď (anonym)
Koukám, že jste celý rozvrkočený z toho, že se TOPODS odrovnala..
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama