ON-LINE: Kalousek: Konstrukce státního zástupce připomíná spíš třídní nenávist než právní názor
více
Které zprávy dnes doporučuji sledovat?
Český statistický úřad zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za červen 2012
Berlín (Německo) Německý index spotřebitelské důvěry GfK na červenec
USA (14:30) Chicago Fed index aktivity v průmyslu
USA (16:00) Prodeje nových domů
USA (16:30) Index výrobní aktivity dallaského Fedu
Rizikové chování velkých bank znovu ohrožuje globální ekonomiku. Banky, které jsou považované za příliš velké na bankrot, mají stále zájem o rizikové obchody, protože mohou očekávat, že daňoví poplatníci pokryjí velké ztráty. Uvedla to ve své výroční zprávě Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
Zástupci tzv. trojky mezinárodních věřitelů Řecka odložili plánovanou návštěvu Atén kvůli hospitalizaci premiéra a nastupujícího ministra financí. Zástupci Evropské unie, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu měli přijet do Atén v pondělí. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na úředníka EU, který si nepřál být jmenován. Zprávu později potvrdili rovněž mluvčí MMF a EU. Nový termín návštěvy zatím nebyl stanoven.
Řecko v letech 2010 a 2011 zaměstnalo přibližně 70.000 nových státních zaměstnanců a porušilo tak dřívější dohodu s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem o poskytnutí finanční pomoci výměnou za úsporná opatření. Podle agentury AFP to uvedl řecký týdeník To Vima. Nejvíce zaměstnanců prý přibylo v místních samosprávách, ve zdravotnictví, v policii a v kultuře.
Nová řecká vláda by měla přestat žádat o další pomoc, tvrdí německý ministr - čtěte ZDE
Petr Robejšek: Merkelová je slabá vůdkyně. Škodí to Německu i Evropě - čtěte ZDE
Bývalý britský premiér Tony Blair nelituje rozhodnutí otevřít zemi pracovníkům z Polska, ČR a dalších nových členských zemí EU, přestože jich přišlo mnohonásobně víc, než jeho vláda předpokládala. V televizním rozhovoru také řekl, že euro přežije, jen když bude Německo připraveno přistupovat k jednotlivým dluhům členských zemí jako ke dluhu všech.
O plzeňské hutě Pilsen Steel se uchází šest zájemců. Je mezi nimi i bývalý majitel firmy, ruská strojírensko-metalurgická skupina OMZ. Ve svém aktuálním čísle o tom informuje týdeník Euro. Uchazeči prý sondují možnosti u současného majitele Pilsen Steel, ruského podnikatele Igora Šamise. Ten koupil plzeňskou společnost právě od OMZ. Pilsen Steel je od března v insolvenci. Před pár dny zastavila výrobu a poslala své zaměstnance na nucenou dovolenou.