reklama
reklama
29. 7. 2010 | poslední aktualizace: 29. 7. 2010  17:10

Amazon jde do boje proti Applu. Nová čtečka Kindle stojí jen 139 dolarů

ANKETA Menší a hubenější čtečka se bude prodávat za 139 dolarů. Má být přímou konkurencí iPadu a dalších podobných čteček.
Libor Akrman
Libor Akrman
vedoucí editor
Čtěte více o: čtečka | Amazon.com | Kindle
Anketa
Zvažujete koupi e-čtečky? Co byste si vybrali?
18%
Hlasovalo 238 čtenářů
reklama

Společnost Amazon se rozhodla dobýt trh s elektronickými čtečkami a více konkurovat applovskému iPadu. Šéf společnosti Jeff Bezos oznámil, že firma jde na trh s novou čtečkou Kindle za výrazně nižší cenu a dalšími novými funkcemi.

Ve čtvrtek Amazon představil dvě nové verze čtečky. První z nich je nová verze Kindle, která bude stát jen 139 dolarů a nově má v sobě zabudované připojení k Wi-fi. Podle listu New York Times jde o nejlevnější čtečku na trhu.

Druhá o 50 dolarů dražší verze je třetí generací Kindle, která obsahuje zabudovanou 3G technologii umožňující rychlý mobilní přístup na internet. Obě verze jsou o 21 procent menší a 15 procent lehčí než předchozí verze.Zároveň by měly lépe fungovat při čtení na přímém slunci a mají baterie, jejichž výdrž do dalšího nabití má být měsíc.

Masová záležitost

Amazon by tak rád přilákal čtenáře, kteří dávají dosud přednost klasickým knihám. Právě Kindle mají být hlavní zbraní rychle se rozvíjejícího trhu elektronických čteček. Zároveň si Amazon chce "uvázat" čtenáře tím, že jím nabídne za cenu 9,99 dolarů knižní bestsellery, které dokážou přečíst pouze čtečky Kindle nebo software, který Amazon prodává.

"Snažíme se vybudovat něco, co je skvělou formou pro dlouhodobé čtenáře a zároveň uspokojí i ty, kdo si chce jen sednout a číst si třeba jen dvě hodiny," uvedl šéf Bezos s tím, že nové verze čtečky považuje za "masový produkt".

Nízká cena čteček má přilákat nové zákazníky ve druhém pololetí, čímž již Amazon myslí na předvánoční trh. Na něm chce firma "ukousnout" další část z tržního podílu konkurenčnímu iPadu nebo dalším výrobcům, jako třeba Sony nebo Barnes & Noble. Amazon přitom stále zůstává na špici tohoto odvětví.

Na pultech obchodů se nové čtečky Kindle objeví až za měsíc 27. srpna, ale předprodej byl už na webu Amazonu zahájen.

Autoři: Libor Akrman
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
řešení místo keců (anonym)
náplň: http://ebookforum.cz/ čtečka: http://www.nezbytnosti.cz/eshop/...
Normalnimu smrtelniku... (Vena)
...staci chytrej telefon a nemusi sebou tahat zadny drahy padlo...
Re: Amazon jde do boje proti Applu. Nová čtečka Kindle stojí jen 139 dolarů (Sisyf)
Ty ses ale blbej! :D
Nesrovnatelná porovnání (berushka)
Porovnání s iPadem dost kulhá. Za $139 se prodává "malý" Kindle...
Problém není ve čtečce. (David)
Slušná se dá pořídit za 15 000. Problém je v náplni. Možná, že...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Zakladatel a technický ředitel společnosti Geewa Miloš Endrle.
Jan Strouhal
Rozhovor
Analýzy a komentáře
Firma Geewa z pražského Karlína se před měsícem díky hře Pool Live Tour...
reklama
reklama