Ratingová agentura Fitch dnes zhoršila výhled ruského ratingu z pozitivního na stabilní. Svůj krok zdůvodnila zvýšenými politickými riziky, slabým hospodářským růstem a stoupající závislostí země na vysokých cenách ropy.
Agentura Fitch nadále předpokládá, že ruský premiér Vladimir Putin vyhraje březnové prezidentské volby. Politické riziko však podle ní zvyšují protesty opozice proti údajným podvodům při prosincových parlamentních volbách.
"Politická nejistota v Rusku stoupla a vyhlídky světové ekonomiky se zhoršily," uvedl šéf oddělení agentury Fitch pro státní ratingy Charles Seville.
Dodal, že pravděpodobnost zvýšení ruského ratingu ze současného stupně BBB klesla. Upozornil rovněž, že ruská vláda by mohla být kvůli populistickým tlakům méně nakloněna zpřísňování rozpočtové politiky.
"Za současných podmínek můžete těžko očekávat zlepšení ratingového výhledu. Všechny (ratingové) agentury poukazují na nedostatek strukturálních reforem a nyní tu máme rovněž politická rizika," uvedl jeden z moskevských analytiků společnosti Bank of America Merill Lynch.
- Diskuse
- Celkem 42 příspěvků
Rusko nikdy v dějinách nebylo tak slabé, jak se zdálo... http://oesta.gv.at/DocV
že si všichni mohou dovolit zlaté zuby a všude v Evropě mají daču.
Rusky statysticky uřad uvadi čislo 129 000 000 obivatel za ror...
posli mi ten link na tych 129 mil. Rusko ma 142 mil, podla oficialnch...
Tak a maj to, ty ruský komunysti. Teď sou v prd.li!!!!!!!!!

- Relationship Manager - Top Corporations
- Hlavní projektový manažer
- Účetní metodik/čka
- Internal Auditor
- Bankéř Junior - Praha - 2658
- Process Analyst
- Účetní s dobrou znalostí AJ






























