VW také uvedl, že pokračuje v plánované kooperaci s Porsche mnohem lépe, než očekával. VW dodává pro vozy Porsche zhruba třetinu součástek včetně karosérií pro čtyřdvéřové modely Cayenne a Panamera. Spolupráci chce dále rozšířit.
Holdingová společnost Porsche SE v srpnu uvedla, že v rámci plánu integrace prodá Volkswagenu podíl 42 procent ve výrobci aut Porsche AG. Za podíl měl VW zaplatit 3,3 miliardy eur.
Rozhodnuto: Volkswagen a Porsche budou jedna rodina - čtěte ZDE
Volkswagen splnil hrozby: Omezí spolupráci s novým majitelem Opelu - čtěte ZDE
Porsche se původně snažil převzít Volkswagen, ve kterém nyní drží podíl 51 procent a vlastní opce na nákup dalších akcií. Chtěl tak získat napojení na důležité součástky a technologie potřebné ke splnění přísných ekologických limitů. Ve snaze o převzetí se ale firma výrazně zadlužila, takže se nyní potýká s finančními problémy a byla nucena se dohodnout na pomoci s VW, napsala agentura Reuters.
VW nedávno uvedl, že požádá akcionáře na mimořádné valné hromadě 3. prosince o schválení emise až 135 milionů nových preferenčních akcií. Vydání akcií má připravit cestu k převzetí podílu v Porsche. Hodnota emise by podle současné ceny preferenčních akcií VW mohla dosáhnout zhruba deseti miliard eur. Porsche se má časem stát desátou značkou skupiny Volkswagen, do níž patří také česká Škoda Auto.
- Diskuse
- Celkem 2 příspěvků
...ze Porsche vlastni 51 procent VW a soucasne VW bude kupovat...
Porsche SE není totéž jako Porsche AG. Je to tak, že jsou v tom...
- Relationship Manager - Top Corporations
- Regionální manažer Oblasti korporátní financování - Čechy
- Vedoucí obchod. týmu bankovních poradců (MM)_ Praha 5
- Hlavní projektový manažer
- Účetní metodik/čka
- 10.000 Kč měsíčně k vašemu platu, odpolední směny
- Účetní s dobrou znalostí AJ

























