reklama
reklama
26. 9. 2012 | poslední aktualizace: 27. 9. 2012  08:54

Zkrachovala už osmá cestovka. Plzeňská World Travel má v zahraničí stovky lidí

Plzeňská cestovní kancelář CK World Travel vyhlásila úpadek. Je to již osmá cestovní kancelář, která letos zkrachovala. V zahraničí má nyní několik stovek klientů. Kancelář má sjednané pojištění u tuzemské pobočky slovenské Union pojišťovny, která již zajišťuje návrat klientů zpět do Čech.
Čtěte více o: cestovní ruch | krach | kancelář
Euro a dovolená. Ilustrační foto.
Euro a dovolená. Ilustrační foto.
foto: Thinkstock

Plzeňská cestovní kancelář CK WORLD TRAVEL není schopna uhradit své závazky a vyhlásila úpadek. V současnosti má v zahraničí několik stovek klientů, řekla mluvčí tuzemské pobočky slovenské Union pojišťovny Judita Smatanová, u které je cestovní kancelář pojištěna proti úpadku.

CK World Travel je osmou cestovní kanceláří, která letos zkrachovala.

"Informace budeme postupně upřesňovat na základě informací od majitele cestovní kanceláře," řekla Smatanová. Pojišťovna podle ní již zajišťuje spolu s přepravní společností návrat klientů zpět do ČR.

Zároveň Union pojišťovna vyzvala všechny klienty, kteří si u CK World Travel zakoupili zájezd, aby písemně vznesli u Union pojišťovny nárok na odškodnění.

reklama

Pro nahlášení pojistné události se klienti mohou obracet na pojišťovnu na telefonním čísle +420 844 111 211, v případě volání ze zahraničí na telefonním čísle +421 220 811 811.

Cestovní kancelář World Travel vznikla v roce 1997, a to na základě spojení programů dvou již existujících cestovních kanceláří Holiday Travel a Marco Club.

Letos se do problémů dostaly již CK Asteri tour, CK Redgreentours, CK Filip, CK Globaltour, CK BG Travel, CK Dolce Vita a CK Pradok.

Přehled cestovních kanceláří, které od začátku letošního roku zkrachovaly:

5. června - Pražská cestovní kancelář Redgreentours vyhlásila úpadek. V Turecku a na severním Kypru měla v té době přibližně 100 klientů, zájezd mělo zakoupeno další zhruba 300 lidí.

19. června - Liberecký soud vyhlásil úpadek tamní cestovní kanceláře Asteri Tour, která vznikla teprve v červnu 2011. Krach se dotkl 121 klientů firmy.

27. června - Krajský soud v Ostravě zahájil insolvenční řízení s cestovní kanceláří CK Filip. Šlo o malou cestovní kancelář, její krach se dotkl asi dvou desítek klientů.

4. července - Úpadek vyhlásila pražská cestovní kancelář Globaltour. V Turecku měla 186 klientů, dalších 250 lidí mělo zakoupeno zájezdy.

5. července - Liberecká cestovní kancelář Marcela Pavelková BG Travel vyhlásila úpadek. V cizině, hlavně v Bulharsku, měla téměř 300 klientů, dalších několik stovek lidí mělo zakoupeno zájezdy.

23. července - Pražská cestovní kancelář Dolce Vita vyhlásila úpadek. Zhruba 100 českých klientů měla v Tunisku, dalších 200 lidí si u ní zakoupilo zájezd.

17. srpna - Zkrachovala cestovní kancelář Pradok. Na 172 jejích klientů bylo v té době v Řecku a Turecku, dalších 300 zákazníků mělo zaplacené zájezdy.

26. září - Plzeňská cestovní kancelář CK WORLD TRAVEL vyhlásila úpadek. V současnosti má v zahraničí několik stovek klientů.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Tady to už je tradice (John Torro)
Už by měl ten Český-pasácko-zlodějský stát celý zkrachovat. Naštěstí...
Je to v krizi naprosto normální (Franta z Moravy)
Cestovky holt není byznys, aby to jako třeba u bank zatáhl stát...
Naprosto nenormální Franto (Občan Čezka!)
Franto z moravičan!Kdyby cestovky nebyly byznys,tak to ti spekulanti...
Pepík z Prahy (anonym)
Ty křupane z polského pomezí (dle "výslovnosti"). Cestovka je...
Re: Zkrachovala už osmá cestovka. Plzeňská World Travel má v zahraničí stovky lidí (anonym)
jezdím jen s first minute, je to lepší, už přes měsíc mám zaplacenou...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi, ilustrační foto
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama