Letňanský výrobce nákladních aut Avia Ashok Leyland zvýšil v prvním čtvrtletí prodej o 72 procent na 289 vozů. Kolem 90 procent směřovalo na export. Oznámil to v tiskové zprávě.

Největším odbytištěm byly Spojené státy americké se 119 vozy, do Spojených arabských emirátů firma dodala 60 aut, do Ruska 22 a do Polska 15 vozidel. V Argentině, kde její vozy prodává jihoamerická automobilová společnost TATSA, automobilka prodala 12 aut. V Česku firma prodala 31 vozů.

"Avia Ashok Leyland Motors odstartovala letošní prodeje ve srovnání s minulými lety s velkým nárůstem, přesto nesmíme zapomínat, že začátek roku je vždy v prodeji vozidel spíš pozvolný. I proto jsme pro letošní rok mírní optimisté a naše plány navýšit loňské prodeje se ukazují jako reálné. To jen potvrzuje správnost dlouhodobého plánu rozvoje a naši orientaci na export na nové mimoevropské trhy," uvedl prokurista Tomáš Jiřička.

Společnost Avia Ashok Leyland Motors je od roku 2006 součástí indického koncernu Hinduja Group. Vyrábí nákladní vozy s celkovou hmotností od 6,5 do 12 tun.

V roce 2011 bylo v letňanském závodě vyrobeno 600 vozidel, které směřovaly na trhy v Evropě, USA a Asii. Tržby společnosti zaměstnávající 208 lidí loni stouply o třetinu na 425 milionů korun.