Maloobchodní řetězec Tesco pokračuje v prodeji svých nemovitostí. Brněnský obchodní dům od britského řetězce koupil developer Crestyl. Cena transakce nebyla zveřejněna. Podle informací HN se však částka pohybuje v rozmezí 830-850 milionů korun.

Obchodní dům Tesco se nachází v centru Brna u hlavního vlakového nádraží, na adrese Dornych 4. V jeho bezprostřední blízkosti je nákupní centrum Vaňkovka.

Tesco se kvůli vysokým nákladům na opravy zbavuje dvou obchodů v Plzni a Brně

"Naším cílem je v první fázi zlepšit celkové prostředí obchodního domu, přilákat do něj i další nájemce, a oživit jej tak novými obchody," komentoval transakci Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl. "Další plány s budovou vzejdou z diskuse se zástupci města a budeme schopni je oznámit v horizontu jednoho roku," dodal.

Pro Crestyl znamená akvizice obchodního domu Tesco vstup na brněnský trh. Developer postavil moderní nákupní centra v Mostě, Kladně a Jablonci nad Nisou. Velký projekt s obchody firma plánuje u Václavského náměstí v historickém jádru Prahy. Crestyl staví také kanceláře a byty. Aktuálně v Česku rozvíjí realitní projekty ve více než 15 lokalitách s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur (přes 31 miliard korun).

Tesco jako důvod prodeje svých nemovitostí uvádí vysoké náklady na budoucí opravy. Řetězec už prodal například obchodní dům na Americké třídě v Plzni a provoz prodejny v něm ukončí. Na brněnské adrese však Tesco zůstane v nájmu.