Investiční skupině Penta se sešlo na stole 10 nabídek od zahraničních i českých investorů na koupi domu v ulici Na Poříčí v Praze. V budově se nachází mimo jiné hotel provozovaný společností Motel One, která vlastní v Evropě síť více než čtyř desítek hotelů. 

Penta aktuálně zahájila druhé kolo výběru kupce budovy. V něm se o nemovitost utkají především zahraniční investoři. "Jedná se o investory z Ruska, Rakouska, Německa, Číny, ale i Česka," prozradil HN mluvčí Penty Ivo Mravinac. O jaké společnosti se jedná, neupřesnil.

Podle informací Hospodářských novin je jedním ze zájemců o koupi budovy čínská investiční skupina CEFC. Ta loni v přepočtu za 7,6 miliardy korun koupila sousední administrativní komplex Florentinum – první developerský projekt Penty v Česku.

Investiční skupina Marka Dospivy razí v rámci svých developerských projektů pravidlo "postavit, pronajmout, prodat". To se jí podařilo v případě Florentina a nyní volí stejný postup u sousední budovy. V následujících letech se dá očekávat, že společnost tímto způsobem zpeněží i administrativní budovy, které aktuálně buduje v areálu bývalé továrny na letecké a automobilové motory Walter v pražských Jinonicích. Jako první by mohla změnit majitele kancelářská budova s názvem Aviatica.

Za kolik chce Penta dům v ulici Na Poříčí nedaleko Florence prodat, není jasné. Společnost do rekonstrukce budovy, kterou dokončila koncem roku 2014, investovala přibližně 200 milionů korun. Samotný hotel nabízí na sedmi podlažích 141 pokojů, které jsou vybaveny luxusním nábytkem. V budově se mimo to nachází také maloobchodní plochy.

Skupina Penta v Praze v posledních letech rozjela několik velkých developerských projektů, za které plánuje dohromady utratit desítky miliard korun. V následujících letech plánuje vybudovat administrativní čtvrť na pozemcích v okolí Masarykova nádraží. Do této výstavby investuje až 10 miliard korun. Výstavbu plánuje také na parcele na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde chystá společný projekt s miliardářem Karlem Pražákem, který dlouho působil ve skupině PPF po boku Petra Kellnera. Administrativní budovu Penta postaví také na Smíchově na pozemcích nedaleko Strahovského tunelu. Další výstavbu připravuje v konsorciu s Českými drahami a Sudopem na pozemcích v blízkosti hlavního nádraží.