reklama
reklama
30. 4. 2012 | poslední aktualizace: 2. 5. 2012  09:08
Metrostavu padá dům s luxusními byty

Metrostav má problém. V pražských Holešovicích se mu naklání dům s luxusními byty

Majitelé luxusních bytů se do budovy Prague Marina nemohou vrátit, rozhodl statik. Po nedělní evakuaci byli ubytováni v okolních hotelech. Na zvláštní zvuky v konstrukci upozornil jeden z nájemníků. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.
vlk
Čtěte více o: reality | developer | Metrostav
Bez opravy části developerského projektu Prague Marina (na snímku z 30. dubna), který byl 29. dubna evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit.
Bez opravy části developerského projektu Prague Marina (na snímku z 30. dubna), který byl 29. dubna evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit.
foto: ČTK

Bez opravy části developerského projektu Prague Marina, který byl v neděli večer evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit. Řekl to statik Václav Kučera z Technického a zkušebního ústavu stavebního, jenž dům v neděli kontroloval.

Podle Metrostavu se deformovala asi čtvrtina sloupů, které dům podpírají. Z domu v pražských Holešovicích bylo v neděli evakuováno asi 30 nájemníků, policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Investor stavby zajistil nájemníkům náhradní ubytování v okolních hotelech.

reklama

"Před opravou se (obyvatelé) nebudou moci vrátit, bude nutná oprava. Nedovolím si předjímat, jak velká, protože nebyly dostupné podklady, ale pravděpodobně to bude větší oprava," řekl Kučera.

Stavitelem luxusního projektu Prague Marina, který byl dokončen v minulých letech, je společnost Metrostav.

"Každá sekce je podpírána šikmými sloupy, asi čtvrtina z nich se deformovala. Ne výrazně, ale deformovala. Dneska to zajišťujeme a podpíráme," řekl mluvčí Metrostavu František Polák.

 "Všechny nás to překvapilo, nic se tam doteď nedělo," dodal mluvčí. Metrostav zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho budou opravy trvat. Podle Poláka se po zajištění bude muset část konstrukce odhalit, aby se zjistila příčina.

V projektu Prague Marina bylo na nábřeží u holešovického přístavu vybudováno 338 bytů, většina z nich už je prodána. Zhruba devadesátimetrový byt se prodává za pět milionů korun, v domech jsou ale i byty o rozloze 200 metrů čtverečních, jejichž cena je více než 15 milionů korun.

Případ v neděli podle policejní mluvčí Jany Rösslerové nahlásil jeden z nájemníků, který slyšel zvláštní zvuky v konstrukci budovy a obával se zřícení domu. Na místo proto vyjel statik, který rozhodl o evakuaci čtyř vchodů i dalšího bytového domu, který je s budovou propojen.

Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

"Viníkovi pak za tento trestný čin hrozí až osmileté vězení," uvedla mluvčí. Policie si zároveň nechá zpracovat znalecké posudky z oboru stavebnictví, statiky a metalurgie, které budou použity při vyšetřování případu.

Autoři: vlk, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Docela by mne zajímalo, z čeho autor článku usuzuje, že problém má zrovna Metrostav. (ctenar)
Pokud má někdo problém, tak je to bezpochyby investor, developer....
Re: Metrostav má problém. V pražských Holešovicích se mu naklání dům s luxusními byty (anonym)
Tak, tak. To ale ti počůránci z Ihnedu nejsou schopni rozlišit,...
chudaci lidi (sozdag)
nekteri do toho kramu nacpali vsechno co meli a ted jim to padne...
Nejraději zaměstnávám BULHARY (Zaměstnat BULHARY a UKRAJINCE je super)
Neplatíš socku zdravku jen natajňáka domluvenou almužnu mafiánovi....
UCHEM SEM ATAM (PETER)
METROSTAV ZA TO NEMŮŽE, BYLA TO JEN SCHODA NAHOT. JEN PROTO ŽE...
Zobrazit diskusi

Nabídka nemovitostí

provozováno na systému realitního serveru realitycechy.cz

Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi, ilustrační foto
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama