Vítězové v kraji

Vodafone Firma roku Královéhradeckého kraje

1. Microrisc, s.r.o. Jičín

2. Sněžka, výr. družstvo Náchod

3. Inex Spedition, s.r.o. Trutnov

Era Živnostník roku Královéhradeckého kraje

1. David Smetana Hradec Králové

2 David Holman Libáň

3. Oldřich Karlíček Česká Skalice

Soutěž Era Živnostník roku 2012 Královéhradeckého kraje ovládl farmář David Smetana. S přehledem se mu podařilo přesvědčit devítičlennou porotu, která přihlášené soutěžící hodnotila. Smetana společně se svojí rodinou podniká v zemědělství a specializuje se na farmářské produkty. "Před několika lety jsme vybudovali z půdních prostor rodinný penzion a v posledních dvou letech se zaměřujeme i na zpracování zemědělských produktů," vysvětlil Smetana. V této oblasti už podniká přes 21 let.

"Rozhodování v letošním roce bylo velmi jednoduché, téměř všechny členy poroty zaujal David Smetana s moderním stylem farmaření," komentoval výsledek soutěže jeden z porotců David Hronek ze společnosti Era. "Další místa ale byla problematičtější, nakonec jsem dal přednost komplexnosti nabízených služeb," dodal HN Radek Zelenka z Hospodářské komory.

Na druhém místě skončil David Holman, který se specializuje zejména na poskytování internetu na regionální úrovni.

"Největším úspěchem je jednoznačně vybudování vlastní sítě s asi 40 vysílači, na kterých poskytujeme připojení k internetu asi pro 1300 domácností," vysvětlil finalista soutěže.

Za ním se pak umístil Oldřich Karlíček. Ten vedle podnikání v elekromechanice prodává i potřeby pro modeláře. Porotu zaujal i tím, že ve volném čase pořádá výstavy modelové železnice.

Jasný vítěz

V soutěži Vodafone Firma roku 2012 kralovala jičínská společnost Microrisc, jež se zabývá výzkumem a vývojem v oblasti elektroniky.

Firmu v roce 1991 založila skupina nadšenců, studentů ČVUT, kteří se chtěli věnovat oboru, který vystudovali. Společnost má nyní celkem 22 zaměstnanců a těší se i z titulu Exportér regionu Královéhradeckého kraje 2011.

"Pro mě měla soutěž jasného vítěze. U něj mě zaujalo zaměření na výzkum a inovace. Upřednostňoval jsem pak firmy výrobní, to ale často nekorespondovalo s výběrem kolegů, kteří raději volili e-shopy," sdělil HN porotce Zelenka.

Za firmou Microrisc skončil podnik Sněžka, výrobní družstvo Náchod, jež se specializuje na výrobu šitých dílů pro automobilový průmysl.

Bronzovou medaili si pak ze soutěže odnesla dopravní společnost Inex Spedition. Ta za svůj největší úspěch například považuje i přepravu nosorožců bílých do Keni.

Celkem se v Královéhradeckém kraji do soutěže o firmu roku, kterou vyhlašuje deník Hospodářské noviny, zapojilo 298 firem, což bylo vůbec nejvíce ze všech regionů České republiky. O post nejlepšího živnostníka pak bojovalo celkem 226 lidí. Vítězové sedmého ročníku soutěží z Královéhradeckého kraje se utkají v celorepublikovém finále na začátku prosince v Praze.

 

 

Odpovědná firma Královéhradeckého kraje

Centrum andragogiky Hr. Králové

ŠÉF
Ředitelem firmy Microrisc je Vladimír Šulc.
FOTO: ARCHIV HN