Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Češi jsou pracovitý národ. Podle výzkumu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, který hodnotil 34 členských zemí, pracujeme 1 942 hodin ročně, zatímco průměrné číslo za všechny sledované země je o 203 hodin nižší. Není proto divu, že už i české firmy uvažují o tom, jak svým zaměstnancům pracovní dobu zpříjemnit a tím také zefektivnit jejich výkon.

„Prostředí hraje v odváděných pracovních výkonech významnou roli, kterou nelze podceňovat,“ říká Jaromír Popek, obchodní ředitel společnosti U1, která se specializuje na realizaci nekonvenčních administrativních a komerčních prostor od prvotního designu po celkovou výrobu a finalizaci.

Značkový design svými detaily vytváří originalitu
a nezaměnitelnost prostředí..

Kreativní, inovativní, flexibilní. To jsou charakteristiky, které od svých zaměstnanců vyžaduje mnoho firem. „Pro adekvátní pracovní výkony je však nutné i příhodné prostředí. Neosobní a příliš unifikované open-space kanceláře ho bohužel mnohdy nenabízejí,“ vysvětluje Popek.

Když se ale firma rozhodne investovat do nových prostor a nabídnout svým zaměstnancům přívětivé prostředí, jedná se o investici, kterou je třeba pečlivě zvážit a naplánovat. „Ve své praxi se bohužel často setkávám se situací, kdy se firmy rozhodnou vybudovat velkolepé a originální prostory a po svém nastěhování najednou zjistí, že jsou na první pohled v nádherném prostředí, avšak funkčnost pokulhává,“ vypráví Radek Mašinda, designér z brněnské U1.

Jaké druhy kanceláří jsou nyní v trendu a na co si dát, aby vás velká kreativita nepřišla moc draho. Doporučujeme celý článek.

 

Nepřehlédněte také:

Vyzkoušejte si portál pro malé a střední firmy - VÍCE O PORTÁLU ZDE

REGISTRUJTE SE ZDARMA - ZDE