Původem britská realitněporadenská firma Savills má svou českou kancelář otevřenou sotva rok a už oznámila převzetí české společnosti SB Property Services, která poskytuje služby v oblasti správy nemovitostí.

"Akvizice společnosti SB Property Services zajišťuje společnosti Savills přední postavení na trhu správy nemovitostí v České republice. Má pod správou projekty s odpovědností za více než 600 milionů eur," uvedl Ben Maudling, výkonný ředitel Savills v České republice. "Důležité je, že se jedná jak o mezinárodní klienty, tak o lokální klienty s nemovitostmi v Praze a v regionálních městech." Maundling nesdělil, kolik Savills za koupi české firmy zaplatila.

SB Property Services byla založena v roce 2011 Martinou Bártek a Michaelou Semanovou, které se stanou součástí vedení společnosti Savills. Jejich 25 zaměstnanců se začlení pod českou pobočku Savills a tím se jejich celkový počet rozšíří na 35 zaměstnanců.

Mezi klienty SB Property Services patří například společnost Commerz Real a investiční společnost REICO, která obhospodařuje majetek realitního fondu České spořitelny. SB Property Services spravuje jejich převážně kancelářské budovy.

Firma loni utržila 36 milionů a hospodařila se ztrátou 193 tisíc korun.

Savills v tuzemsku poskytuje poradenství při investicích do komerčních nemovitostí, pronájmu kanceláří, oceňování či správě nemovitostí a majetku. Savills patří mezi největší firmy ve svém oboru v Británii, odkud původně pochází, i celosvětově. Za první pololetí letošního roku byl obrat společnosti 714 milionů liber a zisk 32 milionů liber. 

Česká kancelář Savills podle Maudlinga pokračuje v nabírání zaměstnanců. Od roku 2004 má firma kanceláře v Polsku a v roce 2016 otevřela pobočku v Praze. Maudling vyjednal uzavření obchodních dohod o spolupráci s partnery v Rumunsku a Maďarsku. Savills má ambici v regionu střední a východní Evropy dále expandovat.