Platforma pro podporu začínajících firem StartupYard podpoří sedm nových startu-pů z pěti zemí. Celkem se o podporu přihlásilo 160 zájemců z celého světa. Vybrané začínající firmy pracují na problémech z oblastí umělé inteligence, kyberbezpečnosti či rozšířené a virtuální reality. StartupYard to ve středu uvedl na tiskové konferenci.

Vybrané start-upy pocházejí z Polska, Slovenska, ČR, Velké Británie a Gruzie. Například zařízení od start-upu Steel Mountain s názvem Secaura se připojí k routeru a zajišťuje bezpečnost pro celou domácí síť. Na rozdíl od běžného bezpečnostního softwaru zabezpečí Secaura okamžitě všechna připojená zařízení a nevyžaduje žádnou údržbu a správu. K ochraně před bezpečnostními hrozbami využívá umělou inteligenci.

Zabodovali i Češi. Tamní start-up RentRocket je technologická platforma, která majitelům pomáhá se správou dlouhodobých pronájmů nemovitostí. RentRocket využívá vlastní systém pro nájemní bydlení, kdy na základě vyhodnocení rizika a nabídnuté ceny doporučuje nejvhodnější nájemce. Ve srovnání s klasickými agenturami dokáže RentRocket díky propracovaným algoritmům výrazně snížit riziko pozdních plateb či poškození nemovitosti nájemníky a následného vystěhování. 

Uspěl i český start-up Retino, který se zaměřuje na e-shopy. Podnikatelům pomahá se správou vráceného zboží.

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založen byl v roce 2011. Dosud investoval do 59 start-upů, jejichž celková hodnota je 2,2 miliardy korun. Cílem je pomoci vybraným start-upům k růstu a získání dalších investic. Platforma poskytuje začínajícím firmám služby 150 expertů, znalosti, přímou investici 30 000 eur, web hosting či daňové poradenství výměnou za podíl ve firmě.

Další investice získalo 22 firem StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět start-upů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.