Investiční společnost Leoše Novotného, který vlastní vlaky a autobusy Leo Express, koupila podíl v síti rychlého občerstvení Burrito Loco. Novotný získal v řetězci minoritní podíl, pro HN ale uvedl, že v nejbližší době není vyloučené, že jej navýší. Za menšinový podíl zaplatila Novotného skupina Aakon Capital částku v řádech desítek milionů korun.

Díky vstupu nového investora chce řetězec Burrito Loco, který nabízí burrita, tacos a další jídla mexické kuchyně, dále expandovat. "Jsme nadšení, že jsme získali Aakon Capital jako investora do dalšího růstu. Jejich nové nápady, energie a finanční know-how jsou pro nás stejně důležité jako kapitál, který nám umožní expandovat rychleji a efektivněji," uvedl v prohlášení o investici zakladatel a majitel společnosti Glenn Spicker, který v tuzemsku podniká od 90. let.

Podle Novotného poskytne investiční skupina, mimo peníze na expanzi v Česku a případně v zahraničí, také technologie. Zvažuje zapojení chytrých telefonů, což je v zahraničí v podobných sítích již rozšířené, například pro rychlé objednávky pokrmů či nápojů. Tento přístup využívá v cizině například řetězec Starbucks. "Odvětví rychlého občerstvení je v tomto ohledu ve skluzu. Pomocí přístupů z mobilů se dá udělat další hodnota ve společnosti. Chceme jim pomoci sdílet technologie a lidi, které v naší skupině máme," říká Novotný.

Burrito Loco založil americký podnikatel Spicker v roce 2012 v Praze. Síť mexického občerstvení má celkem devět poboček, většinu v Praze a jednu v Plzni. Funguje na principu franšíz. "Je to nejrychleji rostoucí síť, kterou jsme na trhu viděli. Líbil se nám jejich dynamický růst," popisuje důvody získání podílu v řetězci Novotný s tím, že se investiční skupině zamlouval obor fastfoodu celkově. "Bavili jsme se asi s šesti firmami, Burrito Loco ale nejsnáze reagovalo na to, kam bychom se společně chtěli posunout," míní Novotný.

Majitel Leo Expressu do sítě investoval prostřednictvím své společnosti Aakon Capital. Ta se věnuje investicím do středně velkých společností, nemovitostí a správě aktiv. Aakon Capital chce podle prohlášení o investici dávat peníze do perspektivních firem, které chce strategicky rozvíjet.