Americká mediální společnost Time Warner v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 17,3 procenta na 1,42 miliardy dolarů (35 miliard korun). K růstu přispěl úspěch filmů Kong: Ostrov lebek a LEGO Batman. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a je v procesu převzetí telekomunikační společností AT&T.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,66 dolaru, a výrazně tak překonal odhady analytiků v anketě agentury Thomson Reuters, kteří čekali zisk 1,45 dolaru na akcii.

Tržby se ve čtvrtletí zvýšily o 5,9 procenta na 7,74 miliardy dolarů (190,6 miliardy korun), k růstu přispěly všechny velké provozní divize. Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros.

Příjmy divize Warner Bros, která je největší ze všech divizí, vzrostly o osm procent na 3,4 miliardy dolarů. Příjmy divize HBO se zvýšily o čtyři procenta na 1,6 miliardy dolarů a provozní zisk o 22 procent.

Společnost AT&T, která je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA, se dohodla na převzetí skupiny Time Warner za 85,4 miliardy dolarů loni v říjnu. Spojení obou firem kritizoval během své předvolební kampaně současný americký prezident Donald Trump. Time Warner ve středu uvedl, že firmy by měly sloučení dokončit koncem letošního roku.