Co kdyby budova nebyla nejvyšší, ale byla by nejdelší? Studio Oiio se rozhodlo představit pro New York návrh budovy, podle něhož by měl vzniknout mrakodrap, který by nebyl nejvyšší, ale byl by nejdelší. Budova jménem The Big Bend (Velký ohyb) tvarem připomíná branku na kroket.

V New Yorku se čím dál více staví mrakodrapy. The Big Bend, který má být nejdelší budovou světa, by měl vyrůst na manhattanské 57. ulici. Ta je důležitou dopravní tepnou a stojí na ní několik nejvyšších newyorských budov. Shluk těchto "budov pro miliardáře" vyvolal v minulosti velkou debatu o stavebních zákonech města.

Podle návrhu má vzniknout obyvatelná budova s obrovským množstvím čtverečních metrů, které budou k prodeji, aniž by se musel řešit výškový limit. Přestože nohy oblouku stojí na dvou místech země, stále zabírá relativně malou plochu.

Nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa v Dubaji, měří 828 metrů. "Nejdelší budova světa" by podle vzniklého návrhu měla být 1230 metrů dlouhá.

Kromě samotné budovy bude také velkou výzvou postavit výtah, který by se dokázal pohybovat v celém oblouku, měl by tedy umět jezdit horizontálním i vertikálním směrem. Podle návrhu by měla ale trasa výtahů být nepřerušená, spojení by se vytvořilo nejen na vršku budovy, ale také dole, takže by výtah mohl jezdit v kruhu.

Místní ale také vyjádřili obavy z toho, že by budova mohla stínit Central Park.