Skupina Home Credit, která poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA, vydala dluhopisy za dvě miliardy korun. Jde o první emisi dluhopisů skupiny od roku 2012. V pondělí to sdělila společnost, která je součástí skupiny PPF. Bez dalších podrobností dodala, že peníze získané emisí využije k rozvoji svého podnikání.

Dluhopis, který má fixní roční úrok 3,75 procenta, je registrován k obchodování na regulovaném trhu Burzy cenných papíru v Praze. Manažerem emise je PPF banka.

Skupina Home Credit, založená v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Působí v Česku, na Slovensku, v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Číně, Indii, Indonésii, Vietnamu, USA a rozvíjí aktivity na Filipínách.

Majoritním vlastníkem (88,6 procenta) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Jiřím Šmejcem.