Jihokorejský výrobce elektroniky LG Electronics hospodařil ve čtvrtém čtvrtletí s provozní ztrátou 35 miliard wonů (755 milionů korun). Vykázal tak první ztrátu za šest let, hlavně kvůli slabému výkonu mobilní divize. Informovala o tom společnost ve středečním prohlášení.

Ztráta je také nejhorší od čtvrtého čtvrtletí 2010. Příjmy za říjen až prosinec stouply o 1,5 procenta na 14,8 bilionu wonů.

Divize mobilních přístrojů vykázala svou dosud nejvyšší provozní ztrátu 467 miliard wonů. Ve ztrátě byla již sedmé čtvrtletí za sebou. Tržby divize klesly o 20,9 procenta. Důvodem byl podle firmy hlavně slabý prodej jejího chytrého telefonu G5 a marketingové výdaje na model V20. Ke ztrátě přispívají i mimořádné náklady na restrukturalizaci.

Ztrátu vykázala také divize automobilových součástek, a to již čtvrté čtvrtletí za sebou. Divize domácích spotřebičů a domácí zábavy naopak hospodařily se ziskem.

Navzdory ztrátě ve čtvrtém čtvrtletí se za celý rok provozní zisk zvýšil o 12,2 procenta na 1,3 bilionu wonů. V letošním prvním čtvrtletí společnost očekává výrazné zlepšení provozního zisku ve srovnání s předchozími třemi měsíci. Vyšší růst mají zaznamenat také příjmy. Bližší informace však firma ke svému výhledu neposkytla, napsala agentura Reuters.