Tržby a zisk americké internetové společnosti Yahoo! za třetí čtvrtletí vzrostly. Úterní výsledky jsou dobrou zprávou pro firmu, kterou nedávno poškodil rozsáhlý únik dat a narušil dohodnuté převzetí části podniku, k němuž se chystá telekomunikační operátor Verizon.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Tržby Yahoo! v meziročním srovnání stouply o 6,5 procenta na 1,31 miliardy dolarů (32,2 miliardy korun). Tržby divize Mavens, kterou považuje zeštíhlené Yahoo! za své budoucí jádro, vzrostl o 24 procent na 524 milionů dolarů.

Čistý zisk firmy vzrostl na více než dvojnásobných 163 milionů dolarů ze 76 milionů dolarů o rok dříve. Zisk v přepočtu na akcii výrazně překonal průměrný odhad analytiků, uvedla agentura Reuters.

Verizon se na koupi základních internetových aktivit Yahoo! za 4,8 miliardy dolarů dohodl letos v červenci. Yahoo! minulý měsíc oznámilo, že mu byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o nejméně 500 milionech uživatelských účtů, včetně jmen uživatelů a e-mailových adres.

Minulý týden šéf právního oddělení Verizonu řekl, že únik dat by mohl dohodnutou transakci ovlivnit a umožnit Verizonu, aby se z dohody stáhl. Verizon chce spojit získané aktivity Yahoo! v internetovém vyhledávání, e-mailu, zasílání zpráv a v reklamě s divizí AOL, kterou koupil loni za 4,4 miliardy dolarů.