Britský výrobce luxusních sportovních vozů McLaren Automotive na brexitu zřejmě vydělá, jelikož se zaměřuje na trhy, kterým dominuje americký dolar. Slabší kurz libry by automobilce mohl pomoci zdvojnásobit letošní prodej. Informovala o tom agentura Reuters

"Kolem 70 procent našich aut prodáváme na trzích, kterým dominuje dolar, díky tomu naše příjmy porostou," uvedl na tiskové konferenci výkonný ředitel McLarenu Mike Flewitt.

Automobilka McLaren v roce 2015 prodala rekordních 1654 vozů v cenovém rozmezí 120 tisíc až 800 tisíc liber (zhruba 3,8 až 25,8 milionu korun).

"Nová modelová řada Sports Series bude klíčová pro růst našich prodejů z úrovně 1600 kusů v roce 2015 na téměř trojnásobek v roce 2020," popsal plány Flewitt.

McLaren letos představil vůz 570 GT, který na trhu stojí přímo proti vozům od konkurenčních značek Ferrari nebo Aston Martin.

Společnost McLaren Automotive, jež se zaměřuje na výrobu luxusních silničních vozů, vznikla v roce 2010 a patří do skupiny McLaren Technology Group. Značku McLaren založil v roce 1963 novozélandský závodník Bruce McLaren.

Až do roku 1989 vyráběla firma pouze závodní vozy, teprve poté začala vyrábět i silniční automobily.

V Česku byla loni na konci října, kdy automobilka otevírala svůj salon na okraji Prahy, necelá desítka vozů McLaren.