Selské mléko a jogurt, selská uzená kotleta, pivo z farmářských pivovarů nebo šťávy z čerstvého ovoce. V pondělí v Česku začalo fungovat on-line tržiště s farmářskými potravinami, které jsou zcela čerstvé, od místních hospodářů a bez přidaných chemických látek.

Že se v Česku prodávají výrobky farmářů ze dvora statků nebo ve specializovaných kamenných obchodech, je už běžné. Čtrnáct středočeských statkářů se nyní spojilo a vytvořili projekt Nákup z farmy, což je e-shop a zároveň pojízdná prodejna s čerstvými produkty z českých farem.

Část z portfolia výrobků si zákazníci můžou koupit bez objednání přímo z dodávek, které zastavují ve smluvené časy na jedné ze 1700 zastávek. V nabídce je sortiment mléčných výrobků, vajíčka nebo některé druhy uzenin a masa. Další výrobky, u kterých je třeba zajistit nejvyšší čerstvost, si mohou lidé objednat prostřednictvím e-shopu na webových stránkách projektu a na prodejní zastávce nebo výdejním místě si pak vyzvednou hotový a zkompletovaný nákup podle vlastního výběru.