V Brně začíná nejvýznamnější elektrotechnický veletrh ve střední Evropě Amper 2016. Od úterý do pátku se na něm představí přes 600 vystavovatelů z Česka a dalších 22 zemí, což je podobná účast jako před rokem. Ze zahraničních firem je nejvíce německých, slovenských a rakouských, šest vystavovatelů dorazilo z Tchaj-wanu. 

Pořadatel veletrhu, společnost Terinvest, očekává, že na akci během čtyř dnů dorazí 45 tisíc návštěvníků. "Taková návštěvnost je za poslední léta stabilní. Letos by číslo mohlo lehce narůst díky tématu elektromobilů, které jsou pro veřejnost atraktivní," říká pro HN Jiří Šviga, ředitel pořadatelské společnosti.

Na veletrhu budou nejvíce vidět především firmy z oborů automatizace, inteligentní elektroinstalace a elektroenergetiky. "Kromě toho se zde představí také firmy prezentující zabezpečovací a komunikační systémy a osvětlovací techniku," dodává hlavní manažer veletrhu Richard Malina.

Již na konci prvního výstavního dne vyhlásí pořadatelé vítěze soutěže Zlatý Amper. O cenu se uchází 20 firem, které přihlásily celkem 27 exponátů. Nejvíce z nich se týká oblasti automatizace.