Úvěrová společnost Home Credit loni snížila ztrátu na 41,6 milionu eur (1,12 miliardy korun) z 60 milionů eur (1,62 miliardy korun) v roce 2014. Po třech ztrátových pololetích se navíc ve druhé polovině roku dokázala vrátit k zisku, když vydělala celkem 48,8 milionu eur (1,32 miliardy korun).

Firmě vlastněné skupinou PPF Petra Kellnera a miliardářem Jiřím Šmejcem pomohl k obratu trendu růst v Asii, stabilita hospodaření v Česku a také uzavření tisíců poboček na ruském trhu spojené s razantním propouštěním. Home Credit musel v Rusku sužovaném nepříznivou ekonomickou situací za poslední dva roky propustit 10 tisíc lidí a přistoupit ke zpřísnění pravidel pro poskytování půjček. I díky tomu se na ruském trhu vrátil v loňském čtvrtém čtvrtletí k ziskovosti.

Home Creditu se kromě reakce na dění v Rusku podařilo uspět na rychle rostoucích trzích v Asii. V Číně se objem nových peněz poskytnutých klientům obdobně jako rok předtím meziročně téměř zdvojnásobil. Úvěry vydané v Číně tak letos tvořily už 41 procent všech nových úvěrů skupiny. Podíl Asie jako celku i díky snížení objemu nových úvěrů v Rusku přesáhl 56 procent.